Archiwum: Luty, 2014

Wielki pożar wietrznego miasta

Mianem wietrznego miasta określane jest Chicago leżące nad jeziorem Michigan. Obszar ten zaliczamy do stanu Illinois. Tytułowy pożar miał miejsce w dziewiętnastym wieku a konkretniej w 1871 roku. Zginęło w nim wówczas około 250 osób. Była to niewątpliwie jedna z największych katastrof jakie dotknęły Stany Zjednoczone w dziewiętnastym wieku. Do dzisiaj nie ustalono prawdziwej przyczyny pożaru. Są dwie prawdopodobne, jednakże nie ustalono, która jest rzeczywista. Pierwszą podejrzewaną przyczyną są odłamki komety, które spadły na miasto.

 

To one płonąc po przejściu przez atmosferę miałyby podpalić kolejne budynki w Chicago. Druga wersja powstania pożaru mówi o pewnej krowie, która postanowiła kopnąć latarnię. Latarnia miała przewrócić się i podpalić pierwszy budynek. Pożar rozprzestrzenił się tak szybko, że straż pożarna nie była w stanie ugasić go w zarodku. Wielki pożar spowodował, że ponad sto tysięcy mieszkańców straciło dach nad głową. Trzeba dodać, że było to około trzydziestu procent wszystkich mieszkańców Chicago.

Podróże zdrowotne

Jeśli akurat planujemy wypad za miasto na tydzień lub dwa, i kierujemy się w góry lub nad morze, warto zapoznać się tym, które warunki danego regionu będą zbawienne dla naszego zdrowia. Inny klimat służy, bowiem osobom o wysokim nadciśnieniu, inny o zbyt niskim. Podróże organizowane w celach zdrowotnych są coraz bardziej popularne i pozwalają korzystać pełna garścią ze wszystkiego, co jest nam w stanie zaoferować dany region turystyczny.

 

W ten sposób, wyjazd nad morze będzie szczególnie gorąco polecany wszystkim tym, którzy mają problemy z układem oddechowym – odpowiednia ilość jodu pozwoli skutecznie go oczyścić a także odpowiednio zregenerować. Oprócz tego turystyka zdrowotna pozwala przede wszystkim na zregenerowanie się i powrót do pełni sił, co w dzisiejszym społeczeństwie, gdzie notowana jest coraz większa ilość stresów związanych z pracą, jest szczególnie korzystne. Miejsca przeznaczone, jako cel dla podróży zdrowotnych to przede wszystkim sanatoria oraz uzdrowiska, a także hotele wrocław rynek ze specjalną, leczniczą lub kosmetyczną ofertą SPA.

Co dają nam podróże i gdzie najczęściej można spotkać turystów

Podróżowanie to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. W dzisiejszych czasach coraz to więcej osób decyduje się na dalekie, niosące wiele przeżyć podróże. Jest to możliwe dzięki rozwinięciu się linii lotniczych, kolejowych, większej ilości autostrad. W państwach rozwijających się obserwujemy ciągły wzrost ludzi zainteresowanych turystyką. Wiele osób decyduje się na podróże w kraje odległe, egzotyczne,mało co poznane. Takimi miejscami są zakamarki Amazonki, Konga, okolice Indii.

 

Nie ma kraju, w którym nie pojawiliby się turyści. Najczęściej odwiedzanymi państwami w Europie, jest bez wątpienia Hiszpania, Włochy, Francja. Kraje te przyciągają wiele turystów dzięki ciepłemu klimatowi oraz bardzo różnorodnemu ukształtowaniu terenu. Odznaczają się również swoją oryginalną kulturą. Dzięki podróżom możemy się rozwijać, poznawać wspaniałe kultury, podziwiać przepiękne widoki. Wiele takich przygód pozostaje w naszej pamięci do końca życia. Nasza wiedza geograficzna poszerza się, jest oparta na faktach autentycznych, widokach które naprawdę ujrzeliśmy.

Tanie noclegi Wieliczka

sunset-at-the-elevador-lacerda-1244162-mPodróże od wielu lat ekscytowały ludzi, gdyż chęć poznawania świata jest w każdym z nas. Tak naprawdę nie ma chyba osoby, która nie marzy o tym, aby zwiedzić najpiękniejsze miejsca na ziemi. Portal internetowy northglennalf.com, ma na celu umożliwić każdemu zwiększenie poziomu wiedzy na temat najciekawszych miejsc na naszej planecie, a jednocześnie pomaga w wyborze idealnej podróży dla siebie. Warto u nas również znaleźć sobie domy wakacyjne, szeroka oferta, dokładne opisy oraz recenzje osób które odwiedzały poszczególne tanie noclegi Wieliczka dają nam pogląd na to co zastaniemy na miejscu.
Nasza strona, jest portalem, który zawiera wiele bardzo przydatnych informacji, a jednocześnie przedstawia bardzo bogatą ofertę turystyczną, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrania dla siebie podróży życia w bardzo korzystnej cenie. Jest to z pewnością ogromny atut portalu northglennalf.com, i to powoduje, że popularność tej witryny rośnie z dnia na dzień. Bardzo dobrze, że tak się dzieje, ponieważ w ten sposób, coraz większa liczba osób może znaleźć ofertę idealną dla siebie, a jednocześnie może zdobyć wiele informacji, który pozwolą czerpać jeszcze więcej frajdy z podróży, gdyż znajomość miejsca, pozwala na zwiększenie wiedzy będąc już na miejscu.

Kolonia Polaków w Chicago

chicago-skyline-1432569-mSpośród wszystkich amerykańskich miast szczególną uwagę Polaków przyciąga Chicago. Miasto to położone jest na jeziorem Michigan, administracyjnie zaś leży w obrębie stanu Illinois. Metropolia ta jest jednak wyjątkowa nie ze względu na lokalizację czy specyfikę uwarunkowań geograficznych. To, co czyni Chicago wyjątkowym, to niesamowicie liczna polska kolonia zamieszkująca to właśnie miasto. Według danych statystycznych Chicago zamieszkuje ponad milion Polaków, w tym również osoby polskiego pochodzenia.

 

Tak ogromna liczba rodaków sprawia, że w tym amerykańskim mieście można poczuć się jak w Polsce. Powoduje to prężne funkcjonowanie polskich komórek społecznych. Przechadzając się ulicami tego amerykańskiego miasta można napotkać zarówno polskie sklepy jak i całe osiedla zamieszkałe przez Polaków. Na terenie Chicago funkcjonuje mnoga liczba kościołów katolickich, w których msze odprawiane są w języku polskim. Polska kolonia w Chicago jest jednym z największych tego typu zjawisk na całym świecie.

« Poprzednia strona