Archiwum: Kwiecień, 2016

Nadmorskie zabytki

image Wakacje nad morzem to nie tylko leżenie plackiem na plaży i sączenie drinków przez słomkę. Dla osób pragnących spędzić aktywnie swój urlop Polskie wybrzeże oferuje całe mnóstwo atrakcji. Nasze zwiedzanie warto rozpocząć od odwiedzenia nadmorskich miast, takich jak Gdańsk, Gdynia i Ustka. Warto przespacerować się po pięknym molo, czy na własne oczy zobaczyć muzeum mieszczące się na okręcie Błyskawica. Każdy turysta powinien odwiedzić Domek Abrahama, stanowiący jedną z części muzeum mieszczącego się w Gdyni oraz zobaczyć dom słynnego polskiego pisarza Stefana Żeromskiego w Orłowie, niedaleko wcześniej wymienionych miejscowości. Jeżeli już zwiedzimy wszystkie warte obejrzenia miejsca, co zajmie nam większość urlopu możemy rozkoszować się jedzeniem typowym dla północnej Polski. Warto spróbować świeżych ryb i rozkoszować się ich smakiem. Wymienione wyżej atrakcje to takie najbardziej znane w Polsce, jednak jest również całe multum mniej znanych a wręcz można powiedzieć lokalnych atrakcji.

Wypoczynek i zwiedzanie

Takie połączenie wypoczynku ze zwiedzaniem jest idealne zwłaszcza z perspektywy dzieci. Ponieważ jak wiadomo zdecydowanie jest się łatwiej uczyć oglądając coś na żywo. Będąc na wybrzeżu w okolicach Trójmiasta aż grzechem jest nie zajrzeć do Malborka. Wspaniały Krzyżacki zamek będzie idealnym miejscem aby nasze dziecko zapałało miłością do historia.

Jeżeli potem na lekcjach będzie uczyło się o krzyżakach to będzie wiedziało jak wyglądał ich zamek ponieważ widziało go na żywo. Dodatkowo zebrane tam zbroje zapewne zrobią na młodszych imponujące wrażenia, z drugiej strony nawet dla osób już dorosłych jest to wspaniałe przeżycie. Polska pełna jest cudownych miejsc, które warto jest zobaczyć. Dlatego połączenie wakacji ze zwiedzaniem jest świetnym pomysłem. Jeśli chodzi jeszcze o historię to wróćmy na chwilę do Gdańska, gdzie możemy pokazać dziecku misjce, które ostrzeliwane było prze Niemców na początku drugiej wojny światowej. Tak, taka aktywna nauka historii zdecydowanie jest pasjonująca.

Wypoczynkowe miejscowości nad Bałtykiem

image W związku z trwającym latem wiele osób decyduje się na wakacje nad morzem. Góry również znajdują swoich amatorów, jednakże wylegiwanie się na plaży i kąpiele w Bałtyku to wybór większości Polaków. Dla osób lubiących wygodę, wybór odpowiedniego nadmorskiego hotelu może być prowadzony za pośrednictwem Internetu. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki hasło wakacje nad morzem i obserwować pojawiające się strony internetowe. Na pewno znajdziemy wiele ofert hoteli z północnej Polski. Przykładem może być strona na której znajdziemy propozycje noclegów w najczęściej odwiedzanych nadmorskich miastach takich jak Gdynia, Gdańsk, Rozewie, Rewal, Władysławowo, Ustronie Morskie czy Świnoujście. Do wyboru są różne typy noclegowni, miedzy innymi wille dla osób ceniących odrobinę luksusu, pensjonaty dla wielbicieli spokojnego wypoczynku, pola namiotowe i campingi odpowiednie dla poszukiwaczy przygód. Bardzo popularne są również ogłoszenia w stylu gdzie po wpisaniu w wyszukiwarce dostaniemy wiele stron oferujących dane kontaktowe do prywatnych właścicieli.

Kosmetyki do opalania

Tego rodzaju kosmetyki zdecydowanie lepiej jest zakupić we własnym mieście, ponieważ nad morzem ceny takich specyfików bywają wyższe nawet o kilkadziesiąt procent, co przy ich nie najniższych cenach normalnie potrafi zrobić całkiem sporą różnicę. Na pewno zabierzmy ze sobą parę okularów przeciwsłonecznych, zakupionych u okulisty oraz wygodny strój kąpielowy. Przydadzą się również buty odpowiednie na wycieczki po nadmorskich terenach. Jest przecież wiele miejsc nad Bałtykiem, które trzeba zobaczyć. Oczywiście przed pakowaniem i naszykowaniem siędo podróży, dobrze jest znać nasze miejsce przeznaczenia. W tym będzie zdecydowanie pomocne dokonanie rezerwacji noclegu za pomocą strony internetowej wówczas, kiedy już dokonamy rezerwacji możemy spokojnie się pakować i skupić się tylko i wyłącznie na tym, aby nie zapomnieć najważniejszych rzeczy na wyjazd. Ze swojej strony pozostaje mi tylko życzyć wam jak najlepszej pogody i wielu dni spędzonych na plaży w kąpieli tak słonecznej jak i morskiej.

Noclegi jurata

Rezerwowanie noclegów zdecydowanie jest korzystne wcześniej, co prawda nie wpłynie to jakoś znacząco na cenę jak w przypadku zakupu wczasów w biurach turystycznych, ale z drugiej strony mamy wielką szansę na znalezienie ciekawych i dobrze położonych lokalizacji. Zwłaszcza, że jadąc wypoczywać nad Bałtyk zdecydowana większość ludzi chce być jak najbliżej morza i mieć do przejścia jak najkrótszą odległość na plażę. Oczywiście jest to zrozumiałe, z drugiej strony doskonale również wiedzą o tym właściciele wszelkiego rodzaju miejsc noclegowych nad morzem i im bliżej jest morza tym wyższa są ceny wynajmu za jedną dobę. Dla ludzi z nieograniczonym budżetem polecić można wspaniałe hotele sopot, które zlokalizowane są niemalże na plaży jak spa hotel mazury. Jednak na taką ekstrawagancję mało, kogo stać z przeciętnych zjadaczy chleba. Pamiętajmy że noclegi jurata musimy rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, inaczej może nam się nie udać dostać tam gdzie chcemy.

« Poprzednia strona