Archiwum: Sierpień, 2016

Kiedy najtaniej?

image Niejeden z nas, po dokonaniu decyzji dotyczącej tego, gdzie spędzić dane wakacje i mniej więcej, w jakim przedziale czasowym mają się one odbyć zastanawia się, czy danego zakupu dokonać stosunkowo wcześnie to jest w styczniu lub na początku lutego (wtedy to biura podróży kuszą nas licznymi rabatami nawet do 20% czy innymi atrakcyjnymi promocjami) czy też wstrzymać się do samego końca i poczekać na atrakcyjne i korzystne oferty last minute. Stając przed owym wyborem musimy wziąć jednak pod uwagę to, w ile osób planujemy taką wyprawę, a to ze względu na fakt, że chcąc wykupić wycieczkę na przykład dla grupy siedmio-czy ośmioosobowej możemy napotkać na trudności oraz poważne niedogodności związane z brakiem tak dużej ilości miejsc. Ta pierwsza opcja z kolei, zapewnia często niezmienność ceny jednak w pewien sposób hamuje ewentualne dokonanie zmian. Wiele też zależy od tego gdzie planujemy urlop, jeżeli na cel podróży wybraliśmy sobie nasze polskie morze to niestety, ale raczej nie otrzymamy atrakcyjnych rabatów ani nie możemy liczyć na last minute.

Trójmiasto

Wakacje, plaża, piasek i morze. Tak, tak to już całkiem niedługo. Jednak jeszcze nie wszyscy dokonali wyboru kierunku w jakim będą się udawać na tegoroczne wojaże. Jeżeli ktoś jeszcze się nie zdecydował ja ze swojej strony polecam Trójmiasto. Miejsce wyśmienite na wakacje pod każdym względem. Z jednej strony Sopot pełen gwiazd z naszego rodzimego show biznesu jak i również ze swoim cudownym molo i hotelem na plaży a z drugiej strony Gdańsk i Gdynia z miejscami gdzie każdy Polak zajrzeć powinien w imię pamięci i szacunku dla historii. Miejsc jest tak wiele że trudno je opisać, zapewne na wielu z Was duże wrażenie zrobią okręty wojenne, których można zobaczyć tam całkiem sporo. Do tego tradycyjne kilkuset letnie zabytki Gdańska czy całkiem nowe budowle w Gdyni. Ogólnie zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie Trójmiasto jest bardzo dobrym wyborem na wakacje, o czym świadczą dziesiątki tysięcy ludzi, którzy wakacje spędzają tam każdego roku.

Wakacje nad morzem

Wakacje nad morzem wcale nie muszą być nudne. Dla każdego urlop nad Bałtykiem lub bardziej ciepłym morzem oznacza, co innego i czego innego oczekuje od wakacji. Różne są pomysły na wypoczynek. Bardziej aktywne osoby wybierają zwiedzanie i oglądanie nadmorskich zabytków jak i uprawianie sportu np. biegając czy jeżdżąc na rowerze.. Dużym uznaniem cieszą się nadmorskie parki narodowe, to jest Woliński i Słowiński. W każdym z nich zobaczymy nieco inną florę i faunę północnych terenów Polski. Miłośnicy sportów również nad morzem znajdą cos dla siebie. W miesiącach wakacyjnych organizowane są na polskich plażach turnieje siatkówki, można spróbować windsurfingu lub po prostu pływania. Mniej aktywne osoby z pewnością spędzą ciekawe popołudnia na plaży, szczególnie udane jeżeli pogoda dopisuje. Wieczorami można podziwiać piękne zachody słońca i spacerować brzegiem plaży. Taki spacer to ulga zarówno dla ducha jak i ciała, ponieważ piasek i zimna woda wpływają korzystnie na stopy i krążenie krwi.

Podróż nad morze

image Podczas lata większość z nas bierze urlop i stara się wypocząć od codziennych spraw. Wybieramy wakacje nad morzem lub też na południu Polski w górach. Wakacje nad morzem często wiążą się z dalekimi podróżami, dlatego warto zastanowić się nad rodzajem transportu jaki wybierzemy. Dla rodzin podróżujących samochodem ważnych jest kilka kwestii. Przede wszystkim lepszą porą na długie wyjazdy są godziny nocne. Wówczas na drogach ruch nie jest tak intensywny. Dodatkowo nie dokuczają nam upały, a dzieci nie rozrabiają tylko śpią. Oczywiście głównym minusem tego typu podróży jest ryzyko zaśnięcia przez kierowcę. Najlepszym rozwiązaniem jest jazda na zmianę, lub ciągła rozmowa z towarzyszem podróży. Jeżeli nie posiadamy samochodu a marzą nam się wakacje nad morzem warto wybrać się w podróż zapomnianą już trochę ale jednak nadal dostarczającą emocji i posiadającą swój klimat koleją. Pomimo niedogodności zapewne wiele osób bardzo dobrze wspomina podróże koleją, pod warunkiem że nie spędziły 12 godzin na stojąco w korytarzu.

Ciekawe zabytki

Ilość zabytków w Gdańsku jest tak duża że właściwie trudno jest opisać je w krótkim przewodniku. Zapewne warto odwiedzić również port.

Gdynia również może pochwalić się kilkoma ciekawymi miejscami i to pomimo tego, że jest to miasto bardzo młode. Do najciekawszych miejsc w Gdyni zaliczymy molo, przy którym cumuje Dar Pomorza jak i również wynurzającą się z fal postać. Jest to oddalony o 40 metrów od brzegu dyrygent fal. To on jako pierwszy wita i jako ostatni żegna statki wpływające i wypływające z portu. Warto również przespacerować się długą nadmorską promenadą, tego typu spacery zawsze są przyjemne a dodatkowo połączone np. ze zjedzeniem lodów. Ostatnim z Trójmiejskich miejesc jest Sopot. Jednak tylko ostatni w tym opisie. To chyba najpopularniejszy nadmorski kurort w naszym kraju, miejsce podobnie jak Międzyzdroje odwiedzane przez gwiazdy z kina czy ze sceny muzycznej. Zdecydowanie to takie miejsce w kraju, które wcześniej czy później każdy powinien odwiedzić.

« Poprzednia strona