Archiwum: Listopad, 2016

Wakacje z małymi dziećmi

image Kiedy para zapalonych turystów spodziewa się pierwszego dziecka, na pewno słyszą dookoła, że wraz z narodzinami potomka skończą się szalone eskapady. Trudno się z tym pogodzić, kiedy dotychczasowe życie kręciło wokół podróży. Czy jednak to rzeczywiście jest prawda? Co raz więcej młodych rodziców decyduje się na wojaże ze swoimi dziećmi. Dlatego nie ma chyba żadnych obaw, aby zabrać pociechy, nawet te najmniejsze, na wakacje. Jeżeli tylko zdrowie naszych maluchów na to pozwala, a my nie wybieramy się do dzikiej dżungli, mogą one nam towarzyszyć podczas wielu podróży. Przed takim wyjazdem musimy zadbać o zdrowie naszych dzieci, upewnić się też, czy na miejscu nie zarażą się egzotycznymi chorobami i w razie potrzeby zaszczepić je. Należy także zapewnić im odpowiednie warunki noclegowe. Zanim nakarmimy dzieci regionalnymi specjałami, należy sprawdzić, czy aby na pewno są one dla nich bezpieczne. Zwiedzanie świata razem z dziećmi to wspaniały sposób na spędzanie z nimi czasu oraz na zacieśnianie rodzinnych więzi. Wspólne przygody wspaniale zbliżają członków rodziny.

Tanie noclegi łowicz

Mogłoby się wydawać, że dzisiejszy rynek biur turystycznych załamał się. Słyszeliśmy przecież o aferach z udziałem nieuczciwych agencji turystycznych. Wielu ludzi decyduje się także na podróżowanie na własną rękę. Wciąż jednak są wśród nas tacy, którzy lubią korzystać z usług biur turystycznych z kilku powodów. Spontaniczny wyjazd ma wiele plusów, ale nie zawsze takie eskapady kończą się szczęśliwie. Wycieczka zakupiona w agencji turystycznej gwarantuje nam tanie noclegi łowicz, wyżywienie i przejazd. Mamy również wpływ na to, jaki hotel wybieramy. Jego standard jest wprost proporcjonalny do zasobności naszego portfela. Poza tym, bądźmy szczerzy, nie zawsze mamy ochotę na szalone przygody, jazdę autostopem i noclegi we wrocławiu pod gołym niebem. Czasami chcemy po prostu pławić się w luksusie, wypocząć porządnie po całym roku ciężkiej pracy. Nic nie robić, o nic się nie martwić- i to też jest dobre. Nie każdy też jest stworzony do podróży” za jeden uśmiech”. Odrobina lenistwa z pewnością nam się należy. Dlaczego nie mielibyśmy z tego skorzystać?

Dlaczego warto jechać nad morze zimą?

Przyzwyczailiśmy się do widoku zatłoczonych plaż. Tak bardzo zatłoczonych, że w południe ciężko jest znaleźć wolne miejsce na leżak. Kiedy myślimy o morzu, widzimy siebie w strojach kąpielowych, spalonych słońcem, rozgrzanych, szukających skrawka cienia. A gdyby tak plaża była pusta? Takie rzeczy dzieją się tylko poza sezonem, dlatego warto dać szansę morzu zimą. Jest kilka plusów zimowego pobytu nad polskim morzem. Jest to na pewno dobra opcja dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój. W miesiącach poza sezonem plaże pustoszeją, a my możemy cieszyć się pięknymi widokami i szumem fal już bez tłoku. Jesienią wprawdzie spada temperatura, ale ta obniżka obejmuje także ceny za nocleg. Tańsze są pokoje w hotelach, pensjonatach i w kwaterach prywatnych. Mniej zapłacimy również za usługi takie jak na przykład hotelowe spa, czy basen. Jesienią oraz wczesna wiosną nad morzem jest duże stężenie jodu. To dobra wiadomość dla osób, które cierpią na choroby tarczycy. Odwiedzając nadmorskie miejscowości w zimie mamy także więcej czasu, aby skupić się na atrakcjach samego miasteczka.

Wizyta w Warszawie

image Stolica to bijące serce całego kraju. Centrum gospodarcze i kulturalne, węzeł komunikacyjny, ośrodek władzy- tyle z samej definicji. Jaka jest stolica Polski? Czy warto ją odwiedzić? Patrząc na tłumy turystów, które codziennie przemierzają główne ulice Warszawy, to miasto ma w sobie coś, co przyciąga. Należy przypomnieć, że w okresie międzywojennym Warszawa była jednym z najpopularniejszych i najnowocześniejszych miast europejskich. Dzisiaj daleko jej do dawnej świetności, ale z pewnością jest co zwiedzać. Warszawa to przede wszystkim pomnik wspaniałej historii naszego kraju. Dlatego planując wycieczkę do tego miasta warto zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Dla wielbicieli historii punktem obowiązkowym jest na pewno Zamek Królewski, historyczna siedziba władców. Idąc tym tropem trzeba koniecznie przespacerować się po Łazienkach Królewskich, a także odwiedzić Pałac w Wilanowie- siedzibę króla Jana III Sobieskiego i jego ukochanej żony Marysieńki. Grzechem byłoby nie obejrzeć również Starego Miasta.

Jedziemy w góry

Polska ma bardzo piękne położenie geograficzne. Znajdziemy w naszym kraju morze, jeziora, tereny pagórkowate oraz góry. Te ostatnie zaspokoją każdego amatora górskich wycieczek. Możemy zacząć swoją przygodę z górami od niskich, ale niezwykle urokliwych Bieszczad. Znajdziemy w nich spokój, ciszę, harmonię z naturą. Bieszczady nie są wysokie, ale spacery po rozległych połoninach dostarczą nam wielu wrażeń i mogą być dobrym treningiem przed wypadem w wyższe góry. Kolejnym krokiem mogą być Beskidy lub Sudety. Każde z tych pasm ma co zaoferować turystom. Unikatowe są z pewnością Góry Stołowe, które zachwycają podróżnych z Polski i z zagranicy swoją nietypową budową i formą. Na bardziej wymagających amatorów wspinaczki czekają Tatry- to w tym paśmie możemy zdobyć najwyższy polski szczyt, górę Rysy. Turystyka górska w Polsce rozwija się prężnie. W góry lubimy jeździć zimą i latem. Baza noclegowa jest bardzo dobrze zaopatrzona i możemy wybierać spośród najlepszych hoteli, pensjonatów, ale również i kwater prywatnych.

« Poprzednia strona